מותר ואסור בהריון

הריון זו תקופה רגישה במיוחד עם האוכל ויש דברים שעלינו לוותר עליהם. אבל התעודדו – אחרי 9 חודשים תוכלו לפצות את עצמיכם בפינוקים!

מותר ואסור בהריון

מה אסור או במידה:

 1. ביצים לא מבושלות ומאכלים המכילים ביצים לא מבושלות כמו מוס וטירמיסו. שאלו תמיד לגבי הקינוחים במסעדה ואם יש ספק אין ספק.
 2. בשר ודגים נאים ומעושנים – סושי, קרפצ'יו, סביצ'ה, דגים מעושנים וחבריהם. בשר יש לאכול במידת עשייה WELL DONE.
 3. אלכוהול – ההמלצות העדכניות טוענות שיש להגביל לגמרי את שתיית האלכוהול, סביר להניח שכוסית אחת פעם בכמה זמן לא תגרום לנזק אך אין זה על אחריותי.
 4. קפאין – רצוי להגביל את צריכת הקפה ל-2 כוסות ביום. אל לנו לשכוח שישנם מאכלים ומשקאות נוספים שמכילים קפאין וכדאי להגבילם בכל מקרה כמו שוקולד, שוקו, קולה ותה. גם תה ירוק מכיל קפאין.
 5. כדאי להמנע ממאכלים המכילים צבעי מאכל .
 6. להמנע מחליטות צמחי מרפא ותה צמחים.
 7. להזהר ממנות פטה כבד במסעדות ובכלל לא להרבות בכבד במהלך ההריון. לגבי מיונז – יש לבדוק שהמיונז עבר פסטור ושלא מדובר הכנה ביתית.
 8. ממתיק מלאכותי – סכרין. ובכלל לא כדאי להרבות בממתיקים מלאכותיים אם אין בעיה של סוכר.

מה מותר ואפילו צריך? את כל השאר… אבל חשוב בעיקר:

 1. חומצה פולית – נטילת תוסף תזונה של 400 מק"ג ביום אלא אם נאמר לכן אחרת ע"י רופא הנשים שלכן. חומצה פולית נמצאת במזון בירקות עליים ירוקים, קטניות ודגני בוקר מועשרים. כדארי לשלב גם את אלה בתזונה אך אין זה מחליף תוסף.
 2. להרבות בשתיית מים. לפחות 3 ליטר ביום .
 3. תוסף ברזל בהתאם להוראות רופא/ה.
 4. לאכול בריא, את כל אבות המזון – פחמימות, חלבונים, שומנים טובים, הרבה ירקות ופירות. חשוב לשלב מזונות עשירים בסידן שהינו חשוב והכרחי בזמן ההריון.
 5. לגבי דגים – מותר ואף רצוי לשלב דגים בזמן ההריון משום שהם- מכילים חומצות שומן חיוניות וחשובות להתפתחות המח והראיה של העובר אך יש להגביל את הכמות ל – 340 גרם בשבוע

אתן מוזמנות לשאול אותי ולדבר על זה.  😉

הריון קל,

דנייל

השארת תגובה