4 דרכים איך לא לעלות הרבה במשקל בהריון

כדיאטנית ומישהי שחוותה הריון מאוד לא קל, אני יכולה להזדהות עם התחושות שעוברות עלייך בתקופה זו.

אז יש כאלה שהתמזל מזלן והכל עובר להן כרגיל ואפילו נהנות מתקופה זו, אך יש את אלו שסובלות מבחילות קשות, צרבות, נפיחות, גזים, תשוקות, נפילות סוכר ומה לא…

אז אין ספק שבתקופה זו ממש לא לעניין לעשות דיאטה או בכלל לאכול לפי תפריט משעמם. אחרי הכל אנחנו בכל זאת מרגישות שמגיע לנו להתפנק, ובאמת מגיע!  😆

מצד שני אחרי הלידה יש לנו כל כך הרבה דברים חדשים לדאוג להם ואנחנו שוכחות לדאוג לעצמנו או מתוסכלות מהקילוגרמים העודפים שנשארו איתנו. הדבר החשוב ביותר לכן הוא למנוע עליה מיותרת במשקל במהלך ההריון וכך להמנע מתסכול הקילוגרמים העודפים ש"נתקע" אחרי הלידה.

4 טיפים כיצד להמנע מעלייה מיותרת במשקל:

1. הדבר החשוב ביותר לטעמי הוא להקשיב לגוף, הרי אם בא לך שוקולד כאן ועכשיו או איזה רוגלך חם מהמאפייה אף אחד לא יכול להגיד לך לאכול 2 פרוסות לחם קל עם גבינה, אז תאכלי תמיד את מה שבא לך וטעים לך אבל במידה ולא בנוסף אלא במקום. למשל אם בא לך משהו מתוק בבוקר כמו פרוסת עוגה במקום ארוחה מזינה, לכי על זה. אני יודעת שזו לא העצה שהייתן מצפות לשמוע מדיאטנית אבל על מי אנחנו עובדות? בסוף נאכל גם את זה וגם את זה אז דאגי שרב הארוחות ביום יהיו מזינות, אחרי הכל אנחנו רוצות לגדל שם משהו בריא אך דעי מתי להתפנק, מה הכי בא לך ועל מה את מוכנה לוותר בשביל זה.

2. מים, מים, מים בששון. מעבר לכך ששתיית מים מאוד מאוד חשובה במהלך ההריון הרבה פעמים היא גם ממלאת קצת את הקיבה. שתי 3 ליטר ביום, זה יעשה לך ולעובר טוב!

3. פירות וירקות – טוב אז ירקות זה לא תמיד משוש נפשנו בחודשים מסויימים של ההריון (יש כאלה שדווקא כן) אך בחלוף הבחילות הכניסי מתכונים קלים וטעימים עם שפע ירקות. סלטים, אנטי פסטי בתנור, דפי אורז עם ירקות וחזה עוף, מרקים בעונת החורף (אפשר גם בקיץ אבל חם….) ופירות זה דבר מדהים בתקופה זו. הם גם עונים הרבה פעמים על הצורך במתוק וגם עמוסים ברכיבים חשובים לך ולעוברך – שפע של ויטמינים, מינרלים ואנטיאוקסידנטים. כדאי להתרגל לנשנש פירות גם כהכנה לתקופת ההנקה אם את חפצה בכך.

4. פעילות גופנית – טוב אז שוב, יש כאלה שחוות הריון קשה עד שלא ניתן לבצע פעילות אך לרב אם ההריון תקין, בחלוף החודשים הראשונים מאוד כיף לשחרר מתחים ושרירים עם הליכה רגלית בשעות נעימות, עם חברה או בן הזוג, גם שורף קלוריות, גם בריא וגם כהכנה טובה ללידה. כמובן יש להקשיב לגוף ולעשות הכל במתינות.

אתן מוזמנות לשאול אותי, לדבר ולתת רעיונות משלכן.

שיעבור בקלות 😉

דנייל

השארת תגובה