עליי

בגיל 17 טיילתי עם הוריי באיטליה, נסענו ממקום למקום וחווינו את הקולינריה האיטלקית שכוללת כידוע פסטות מוקרמות, גלידות וכל טוב. אבא שלי, שלמד במגמה ביולוגית תמיד התעניין בתחום התזונה וגוף אדם והסב את תשומת לבי לתהליכים שמתרחשים בגוף בעת שאנחנו אוכלים מאכלים בריאים לעומת מאכלים פחות בריאים ואפילו מזיקים. מיד הוקסמתי מהנושא והיה לי ברור שהרי מה שאנחנו מכניסים לגוף הוא בעל השפעה משמעותית. החל בתרופה, תוסף ועד למזון עצמו.

כשחזרנו ארצה קראתי כל ספר שקיים בתחום וכל פיסת מאמר באינטרנט שהיה עוד בחיתוליו. מהר מאוד הבנתי שזה התחום שאני חושקת בו ובשנת 2006 סיימתי את לימודי התואר במדעי התזונה עם התמחות בבית חולים שניידר. לאורך השנים טיפלתי כדיאטנית ביחידה לתזונה בבית החולים בילינסון ובקופת חולים כללית והשתלמתי בתחום הסוכרת, אונקולוגיה, נפרולוגיה, תזונת מתבגרים ותזונת ספורט. רכשתי כלים רבים מהתחום הפסיכולוגי והקואוצ'ינג.

בשנת 2015 התחלתי להנחות קבוצות בריאות למאובחנים חדשים של טרשת נפוצה במרכז הרפואי שיבא, תל השומר. אבן דרך נוספת שהבהירה לי עוד ועוד כמה למזון יש השפעה על הבריאות. התחלתי לחקור את השפעת התזונה על חולים אלו כחלק מתואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב והוצאתי הנחיות תזונתיות בהתאם.

כיום אני מנחה קבוצות ומטפלת במי שמעוניינים לשנות את אורח חייהם ובספורטאים חובבניים ומקצועיים.

כחלק מעבודתי אני מכינה ספורטאים לתחרויות ומשחקים, מעשירה את התפריט במזון ותוספים בטוחים לשימוש ולפי הצורך על מנת לממש את הפוטנציאל האימוני ושיפור הכושר.

ראיתי מטופלים ששיפרו את רמות הסוכר שלהם עד כדי כך שהפחיתו משמעותית את הטיפול התרופות והזרקות של אינסולין וכאלה שבעקבות שינוי תזונתי שיפרו עד לאפס ימפטומים של מעי רגיש.

הדרך הזאת מחזקת לי את מה שתמיד האמנתי בו – התזונה היא מי שאנחנו ומה שאנחנו מרגישים מכל הבחינות – אסטתית, בריאותית, נפשית ופיסית.

תמיד שואלים אותי באיזו שיטה אני משתמשת. ובכן, אין לי שיטה אחת. במהלך 12 שנות עבודה התנסיתי בהמון דרכים ושיטות ולמדתי שלכל אחד מתאים משהו אחר כאשר בסיס העבודה שלי הוא הרכב מיוחד של אבות מזון שמעודד ירידה באחוזי שומן וכן אכילה נקייה, כלומר ללא חומרים זרים וללא מזון מעובד.

דיאטנית מוסמכת ב- Academy of Nutrition and Dietetics

חברה בעמותת הדיאטנים – "עתיד"