אתם בדיאטה ובכל זאת רוצים לשתות? מה עדיף, בירה או צ'ייסר?

משקאות חריפים

משנכנס אדר מרבים בשמחה ואצלנו שמחה היא כמובן אוכל אבל גם שתייה ולפעמים יותר מדי…

אז חשוב לציין שאלכוהול בכמות מופרזת הוא כמובן דבר מסוכן ולא מומלץ ועם זאת בתור דיאטנית צעירה שאוהבת לבלות וכך גם חלק לא קטן ממטופליי, אני נתקלת לא מעט בשאלה:

מה כדאי לשתות בדיאטה או בכלל?

אז מה בעצם יש לנו:

יין אדום

ייו

יין אדום מתאים גם בארוחה כבדה אך גם לדייט קליל, כוס אחת מכילה 100 – 120 קלוריות (תלוי כמה פינקתם את הכוס) אך גם את נוגד החמצון רסרבטרול הקשור למניעת סרטן, אלצהיימר ומחלות לב והוא נחקר בעיקר בהיותו אנטי אייג'ינג (אגב הוא נמצא גם בבוטנים ובאוכמניות).

 בירה

בירה

בירה היא משקה נטול שומן ובקבוק של 330 מ"ל מכיל בסך הכל 150 קלוריות, כמו 2 פרוסות לחם והיא אפילו מכילה ויטמינים מקבוצה B, אשלגן, מגנזיום ואבץ. בירה קשורה להפחתת סיכון למחלות לב וכלי דם בעיקר בגלל תכולת הפוליפנולים שבה – רכיבים צמחיים נוגדי חמצון. כמו כן, נמצא קשר ממשי בין צריכה מתונה של בירה להפחתת הסיכון לסוכרת מסוג 2 ולחיזוק המערכת החיסונית! מחקר בקרב ספורטאים הראה ששתיית בירה לאחר אימון גרמה להתאוששות מהירה. כמה טוב להתרענן עם כוס בירה קרה!

 צ'ייסר

צ'ייסר

צ'ייסר של משקה אלכוהולי נקי כמו וודקה, וויסקי, רום, טקילה או ערק מכיל 65 – 75 קלוריות.

יתרונות בריאותיים? לא מצאתי….

 קוקטיילים

קוקטיילים

קוקטיילים מכילים בדר"כ משקאות חריפים נקיים בשילוב עם ליקרים ומשקאות קלים ואלה טומנים בחובם 200 – 250 קלוריות, שווה ערך ל- 3 וחצי פרוסות לחם!

 אז מה אמרנו בעצם?

אפשר לשתות מדי פעם בבילוי וכדאי לבחור נכון או להשאיר מקום למה שאנחנו הכי אוהבים. נראה שיתרונות ממשיים נמצאים בעיקר בבירה או יין.

צריכה מתונה של אלכוהול נמצאה קשורה לסיכון נמוך יותר למחלות לב וכלי דם אך בכמות מופרזת נמצאה קשורה לסיכון גבוה יותר לסרטן הפה, גרון, כבד, מעי ושד.לא רוצה להרוס שמחות אבל צריך לציין גם את זה.

שתייה מרובה נמדדת ביותר מ-3 כוסות משקה בבת אחת לאישה או מעל 7 כוסות משקה בשבוע ומעל 14 כוסות לגבר.

 אז תהנו ותבלו והכל במידה! וכמובן שאם שותים לא נוהגים!

אם שותים לא נוהגים

השארת תגובה