תזונת ספורט

תזונת ספורט

אני כדיאטנית קלינית מתאימה אישית את התזונה האופטימלית לתמיכה באימון כושר לספורטאי\ת המקצועי ולספורטאי\ת החובבני.

את גופינו ניתן להשוות למכונה, לדוגמא לאוטו הזקוק לדלק שלו כדי לנסוע. אנו זקוקים לדלק שלנו כדי לתפקד, הדלק שלנו הוא אבות המזון: פחימות,חלבונים ושומנים.

באוטו ישנו מד דלק המאותת לנו כל כך שהדלק עומד להיגמר אך כאשר הגוף מאותת לנו שנגמר לו ה"דלק"

הוא מבטא זאת בתסמיני חולשה, כאב ראש וסחרחורת, מה שמעיד על מצב של מצוקה אותו עלינו למנוע

עם תמיכה תזונתית נאותה ומתוכננת במהלך היום וסביב האימונים.

במהלך פעילות גופנית אנו מרוקנים את מאגרי האנרגיה ו"הורסים" את השריר על מנת לבנות אותו

אך כדי לפתח שרירים ולמצות את מטרות האימון אנו צריכים לספק תמיכה תזונתית מתאימה

המהווה את השלם להגעת המתאמן למטרותיו בין אם הן שיפור הכושר באימון, נצחון בתחרות, חיטוב או שמירה כללית על הבריאות.

מה זה תזונת ספורט?

תזונת ספורט

תזונת ספורט היא חלק נפרד מתחום התזונה, המתמקד בקשר שבין ביצוע פעילות גופנית לבין התזונה שאנו אוכלים. תזונת ספורט מתמקדת בכל הקשור לביצוע מאמץ גופני, פיזיולוגיה של המאמץ והתאמת רכיבי המזון לשלבי האימון וההתאוששות. המטרה היא לשפר הישגים ספורטיביים, להתקדם בכושר הגופני וכמובן לשמור על בריאות הגוף.

כיום ידוע כי תזונה נכונה עם תזמון נכון ביחס לתחילת האימון, במהלך האימון וסיומו, יכולה להיות ההבדל בין ההתקדמות והשתפרות ברכיבי הכושר הגופני לבין הקושי לסיים את האימונים. מכאן שעל מנת להשתפר, להתקדם ולהצליח בספורט לא מספיקה רק תוכנית אימונים טובה, תזונת הספורט היא חלק בליתי נפרד מההצלחה!

למי מיועד מסלול זה?

לכל מי שמבצע פעילות גופנית ורוצה להתקדם, להשתפר ולראות (וכמובן להרגיש) תוצאות. תזונת ספורט מתאימה למתאמנים חובבים שעוסקים בפעילות גופנית לצד שמירה על אורך חיים עמוס ולחוץ, לאנשים אשר רוצים לרדת באחוז השומן ולשמור או להעלות את מסת השריר, למי שרוצה לרדת במשקל בלי לפגוע באיכות האימונים, למי שרוצה לעלות במשקל תוך תשומת דגש על עליה במסת השריר, למי שהחליט להשתתף באירועי ספורט הדורשים הכנה ארוכה של אימונים ושינויים תזונתיים (מרתון, טריאתלון, איש ברזל ועוד) וכמובן לספורטאים מקצועיים הצריכים להתאים את תוכנית התזונה לעומס האימונים ואף לשמור על מבנה גוף המתאים לדרישות הספורט.

איך זה עובד?

הטיפול התזונתי מורכב ממפגשים אישיים עם דיאטנית קלינית וספורט. המפגש הראשון הינו ארוך יותר (45-60 דקות) ומטרתו להכיר את האדם הפונה יעוץ בצורה הטובה ביותר על מנת לבנות לו תוכנית תזונה אישית המתאימה לתוכנית האימונים, מטרותיו הספורטיביות וכמובן בהתאם למצב בו הבריאות, אורח חייו והעדפותיו התזונתיות. לאחר מכן מתקיימים מפגשים חוזרים (30 דקות) שמטרתם ללוות ולהתאים את הטיפול התזונתי לשינוים החלים במשקל, באחוז השומן, במסת השריר ובתוכנית האימונים (עונות הכנה, עונות תחרויות, העלאת עומס אימונים וכו').

 

מסלולים אחרים:

השארת תגובה